Prowadnica kątowa 90 stopni do szlifierki oscylacyjnej SKIL 7220

Cena: 159,00 zł 159.00
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 2067

Opis produktu

Przystawka - prowadnica kątowa 90o do oscylacyjnej szlifierki mimośrodowej SKIL model 7220 (uwaga - część zdjęć poglądowych przedstawia inny model szlifierki).

Zaprojektowana i wyprodukowany w Polsce!

Oferujemy wysokiej jakości prowadnicę do oscylacyjnej szlifierki mimośrodowej pozwalającą na precyzyjne szlifowanie brzegów pod kątem prostym lub zmianę szlifierki ręcznej w małą szlifierkę stacjonarną!

Wymiary przystawki: 215x125x74mm
Wymiary mocowania do stołu: 200x155mm
Wymiary stolika/płaszczyzny prowadzącej: 100x105mm

Dzięki prowadnicy bez problemu możesz precyzyjnie szlifować pod kątem 90 stopni krawędzie klejonek, blatów, desek do krojenia i wszystkich innych rzeczy o płaskiej powierzchni i wąskich krawędziach. Rozwiązuje to problem zaokrąglania krawędzi przy szlifowaniu brzegów "z ręki".

Dodatkowo, dzięki możliwości zamocowania przystawki wraz ze szlifierką do stołu stworzysz szlifierkę stacjonarną pozwalając na pewne i bezpieczne szlifowanie małych elementów, które inaczej trzeba obrabiać ręcznie.

Wykonana jest z mocnego i trwałego tworzywa odpornego na odkształcenia, a wszystkie elementy metalowe wykonane są ze stali nierdzewnej.

Wszystko to tworzy z tej prowadnicy absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu, zarówno amatora-hobbysty, jak i profesjonalnej pracowni stolarskiej.

Jak używać przykładnicy:

  • Przykładnica jest projektowana do konkretnego modelu szlifierki - przed zakupem upewnij się, że pasuje do Twojej! Jeśli nie mamy w ofercie przystawki do Twojej szlifierki powiadom nas o tym - sprawdzimy, co da się zrobić:)
  • Zamontuj szlifierkę w prowadnicy i mocno dokręć pokrętłami tak, aby szlifierka nie poruszała się. Zwróć uwagę, że niektóre modele szlifierek posiadają gumowane elementy dlatego przed użyciem sprawdź, czy talerz szlifierki na pewno znajduje się pod kątem prosty do płaszczyzny prowadzącej i ewentualnie skoryguj ułożenie szlifierki.
  • Narzędzie jest gotowe do użycia - trzymając jedną ręką szlifierkę, drugą dociskaj prowadnicę do płaszczyzny obrabianego blatu (deski, klejonki) i prowadząc ją wzdłuż krawędzi szlifuj brzeg pod kątem prostym. Gotowe!
  • Pamiętaj, że dla uzyskania najlepszych efektów musisz używać obu rąk! Cały zestaw nie utrzymuje się samoistnie na płaszczyźnie blatu tak jak na zdjęciach (tam jest przyklejony dla uzyskania bardziej czytelnych zdjęć).

UWAGA - prowadnica nie służy do wyprowadzania krawędzi pod kątem prostym, a jedynie do ułatwienia jej szlifowania bez zaokrąglania narożników!

Zmiana przykładnicy w szlifierkę stacjonarną:

  • Używając znajdujących się w zestawie mocowań możesz zrobić ze swojej szlifierki ręcznej - szlifierkę stołową! W tym celu, mając już zamontowaną szlifierkę w uchwycie prowadnicy, wsuń z obu stron elementy mocujące w przeznaczone do tego celu zagłębienia i dociśnij całość do stołu ściskami lub wkrętami (otwory w cieńszej części elementów mocujących).
  • Używając płaszczyzny prowadzącej jako podpory szlifuj bezpiecznie małe elementy jak na szlifierce stacjonarnej, bez ryzyka wyrwania elementu z ręki. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko większe bezpieczeństwo pracy, ale także znacznie większą precyzję.
  • Możesz też zamocować całość na stałe wkrętami używając dodatkowo otworów znajdujących się w grubszej części elementów mocujących. Trzeba to zrobić przed zamontowaniem szlifierki w prowadnicy. Zapewnia to jeszcze stabilniejszą pracę.

Stale poszerzamy ofertę przystawek o kolejne modele szlifierek. Nie ma Twojej? Powiadom nas o tym!

Potrzebujesz produkt o innych wymiarach lub proporcjach? Nie ma problemu - wykonujemy także produkty na zamówienie według dostarczonego przez Ciebie lub naszego projektu. Zapraszamy do współpracy!

Zamówienia realizujemy na bieżąco, ale w niektórych przypadkach czas realizacji może wynieść do tygodnia.

Polecamy również
Spinlock Deckvest CENTO Junior
Spinlock Deckvest CENTO Junior
Pas kamizelka asekuracyjna Spinlock Alto 75N
Pas kamizelka asekuracyjna Spinlock Alto 75N
Pokrowiec wodoszczelny na telefon  AQUA TO.GO
Pokrowiec wodoszczelny na telefon AQUA TO.GO
Kamizelka asekuracyjna Spinlock WING
Kamizelka asekuracyjna Spinlock WING
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl